Достапни линкови

logo-print

Во напад во Авганистан загинале цивили


Најмалку четворица цивили загинале, од кои две деца, при експлозија на бомба во близина на полициска станица во јужен Авганистан. Талибанските милитанти ја презедоа одговорноста за денешниот напад, што се случил во провинцијата Хелманд. При експлозијата биле повредени седум лица, меѓу кои и двајца полицајци.
XS
SM
MD
LG