Достапни линкови

logo-print

Во Албанија убиен пратеник од опозицијата


Пратеник во албанскиот Парламент од опозиционата Социјалистичка партија синоќа бил убиен во близина на неговиот дом, соопшти албанската полиција. Пратеникот Фатмир Џинди бил убиен во градот Росковец, на околу 100-тина километри јужно од Тирана. Според првичните информации, пратеникот бил застрелан со калашњиков додека бил во својот автомобил.
XS
SM
MD
LG