Достапни линкови

logo-print

16 бунтовници убиени во судири со пакистанските трупи


Во судири кои започнале откако талибанските милитанти нападнале безбедносен пункт на пакистанските сили, биле убиени 16 бунтовници, а загинале и двајца пакистански војници. Нападот се сличил во немирниот пакистански регион Мохманд, во близина на границата со Авганистан. Инаку, изминативе денови пакистанските сили изведуваат голема операција во северозападните делови од Пакистан против талибанските бунтовници.
XS
SM
MD
LG