Достапни линкови

logo-print

Продолжува операцијата на пакистанската армија во областа Бунер


Авијацијата на пакистанската армија извршила бомбардирање на засолништа на милитантите во северозападната област Бунер. Пакистанските безбедносни сили минатата недела започнаа голема операција против талибанските бунтовници во областа Бунер, која се наоѓа на само 100-тина километри оддалеченост од Исламабад. Армијата продолжува со операцијата и во неколку други области во северозападен Пакистан, кои се сметаат за засолништа на талибанците.
XS
SM
MD
LG