Достапни линкови

logo-print

Сомалијските пирати киднапирале брод до украински членови на екипажот


Сомалијските пирати киднапирале товарен брод во водите на Индискиот океан со претежно украински членови на екипажот. До соопштението доаѓа откако претходно, пиратите информираа дека држат во заложништво уште два брода. Најмалку 18 брода се во заложништво на сомалијските пирати во Индискиот океан и Аденскиот Залив.
XS
SM
MD
LG