Достапни линкови

logo-print

Потпретседателот на САД Бајден на турнеја по Балканот


Белата куќа денеска соопшти дека американскиот потпретседател Џозеф Бајден ќе го посети Балканот во средината на овој месец. Балканската турнеја на Бајден ќе започне на осумнаесетти мај и во неа ќе бидат вклучени Босна и Херцеговина, Србија и Косово.
За време на посетата, Бајден ќе се сретне со локалните политички лидери, како и со американски воени команданти и војници, распоредени во регионот.
XS
SM
MD
LG