Достапни линкови

logo-print

Привремено без пасоши на албанско, косовската граница


Граѓаните на Косово од денеска, до крајот на октомври ќе може да ја минуваат косовоско албанската граница без пасоши, јавуваат агенциите. Преминот на границата за ова време ќе се одвива со лични карти, договориле министерствата за внатрешни работи на Косово и на Албанија. Ваков режим на границата меѓу Албанија и Косово беше применуван и лани во истиот период, за време на турстичката сезона во Албанија.
XS
SM
MD
LG