Достапни линкови

logo-print

15 милитанти убиени во Авганистан


Меѓународните сили во Авганистан убиле 15 милитанти во јужен Авганистан во борби кои избувнале по нападот кои милитанти го извршиле врз воен конвој. Од страна на коалиционите и авганистанските сили нема ранети и повредени.
XS
SM
MD
LG