Достапни линкови

logo-print

Молотови коктели врз возила на ЕУЛЕКС во МитровицаНепознати лица синоќа фрлиле молотови коктели врз две возила на специјалните единици на ЕУЛЕКС во близина на мостот на Ибар во северниот дел на Митровица. Во инцидентот, како што изјави командантот на Косовската полициска служба Милија Милошевиќ, немало повредени и оти се трага по напаѓачите.

XS
SM
MD
LG