Достапни линкови

logo-print

Израел ја предупреди ЕУ да ги намали критиките кон израелската влада


Израел денеска ја предупреди Европската Унија да намали со критиките што ги упатува кон новата израелска влада, или во спротивно ја ризикува својата улога на посредник во напорите за постигнување мир на Блискиот Исток. Предупредувањето доаѓа откако еврокомесарот за надворешни односи Бенита Фереро Валднер го критикуваше израелското одбивање да поддржи палестинска држава.
XS
SM
MD
LG