Достапни линкови

logo-print

Две лица повредени во престрелка на Бит Пазар


Две лица се повредени во оружен инцидент што денеска попладне се случил на Бит Пазар, во Скопје, јави агенцијата МИА. Според првични информации во престрелката биле ранети двајца браќа кои пристигнале на местото на настанот, за да се најдат на договорена средба со членови на друго семејство со цел да расчистат претходни меѓусебни несогласувања. Како што пренесува МИА, повредените биле пренесени во Градската општа болница, а од страна на полицијата е извршен увид на местото на настанот.
XS
SM
MD
LG