Достапни линкови

logo-print

Турските сили бомбардираа цели во северен Ирак


Турската армија денеска соопшти дека извршила воздушни напади врз позициите на Курдската Работничка Партија во северен Ирак. До нападот доаѓа откако вчера од експлозија на бомба во југо-источна Турција загинаа 9-мина турски војници.
XS
SM
MD
LG