Достапни линкови

logo-print

Расте степенот на опасност од свинскиот грип во светот


Светската здравствена организација го зголеми степенот на тревога за свинскиот грип на петто ниво, што е еден степен пред прогласување светска епидемија, или пандемија. Тревога на петто ниво подразбира дека болеста се проширила преку меѓучовечка интеракција во најмалку две земји од ист регион.
XS
SM
MD
LG