Достапни линкови

logo-print

Усвоен предлогот на Обама за спроведување здравствени реформи


Сенатот на САД го усвои предлог буџетот на претседателот Барак Обама предвиден за спроведување на здравствени реформи во втората половина на годинава. Сепак, ниту еден пратеник на републиканците не го поддржа овој предлог буџет, кој во Претставничкиот дом беше изгласан со 233 гласа „за“ и 193 гласа „против“.
XS
SM
MD
LG