Достапни линкови

logo-print

Обама уверен во безбедноста на нуклеарниот арсенал на Пакистан


Американскиот претседател Барак Обама изрази увереност дека нуклеарниот арсенал на Пакистан нема да го употребуваат исламистички екстремисти. Обама смета дека пакистанските власти се свесни за опасностите од оружјето, но изрази загриженост за, како што тој ја нарече, ранливата цивилна влада на Пакистан.
XS
SM
MD
LG