Достапни линкови

logo-print

Пакистанската армија убила 50 талибанци во областа Бунер


Пакистанските безбедносни сили соопштија дека убиле 50 талибански милитанти во текот на операцијата во областа Бунер, која има за цел протерување на милитантите од оваа област која се наоѓа на само 100-тина километри од главниот град Исламабад. Претходно, армиските трупи соопштија дека ја презеле контролата врз Дагар, помал град во областа Бунер. Инаку, во големата операција на пакистанската армија која се изведува и во северо-западната област Луер Дир, биле убиени 75 милитанти, а во судирите загинале и десет војници.
XS
SM
MD
LG