Достапни линкови

logo-print

Австралија испраќа дополнителни трупи во Авганистан


Австралискиот Премиер Кевин Руд изјави дека неговата земја ке испрати во Авганистан дополнителни стотици војници за борба против талибанците. Со тоа се очекува бројот на австралиските војници да биде околу 1550. Австралија, рече премиерот Руд, не се повлекува и ке остане во битката против тероризмот заедно со сојузниците.
XS
SM
MD
LG