Достапни линкови

logo-print

Лидерите на европската десница во Полска


Полска ќе биде домаќин на дводневниот собир на лидерите на десно ориентираните европски партии. Со тоа се означува почетокот на кампањата за избор на пратеници за Европскиот парламент. Се очекува на собирот да учествуваат и германската канцеларка Ангела Меркел, италијанскиот премиер Силвио Берлускони и претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо.
XS
SM
MD
LG