Достапни линкови

logo-print

18 лица уапсени во Бугарија за дистрибуирање педофилски материјали


18 лица се уапсени во Бугарија под обвинение за дистрибуирање педофилски материјали на интернет, соопшти бугарското министерство за внатрешни работи. Осомничените, уапсени во рамки на голема меѓународна полициска акција, се соочуваат со шест годишна затворска казна, доколку бидат осудени. Во полициската акција биле запленети компјутерски материјали, компакт дискови и видео снимки, на кои било прикажано сексуално злоставување на деца.
XS
SM
MD
LG