Достапни линкови

logo-print

Британскиот премиер Гордон Браун во ненајавена посета на Авганистан


Британскиот премиер Гордон Браун допатува во ненајавена посета на Авганистан. По средбата со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи, Браун изјави дека нова стратегија е неопходна во борбата против екстремизмот. Тој додаде дека новата стратегија ќе овозможи ,,различно, но сепак комплементарно“ делување на Авганистан и Пакистан против бунтовниците. Британскиот премиер по посетата на Кабул ќе отпатува за Пакистан.
XS
SM
MD
LG