Достапни линкови

logo-print

Русија ја отфрли поканата за набљудување на НАТО вежбата во Грузија


Русија не ја прифаќа поканата од НАТО да испрати посматрачи за набљудување на воената вежба на Алијансата што ќе се оддржи во Грузија, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој повтори дека Русија и натаму се спротивставува на воените вежби и смета дека се штетни. Воената вежба на НАТО ќе се оддржи од 6-ти мај до 1 јуни, во околината на Тбилиси.
XS
SM
MD
LG