Достапни линкови

logo-print

Парламентарното собрание на СЕ за изборите во Македонија


Во Стразбур денеска почнува пролетното заседание на Парламентарното собрание на Советот на Европа. На првиот ден од работата на парламентарното собрание ќе биде разгледуван извештајот за изборите во Македонија, како и за изборите во Црна Гора и во Молдавија.
XS
SM
MD
LG