Достапни линкови

logo-print

Хилари Клинтон во Либан


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон која денеска допатува во ненајавена посета на Либан изјави дека затоплувањето на односите меѓу Соединетите Држави и Сирија никогаш нема да бидат на сметка на Либан. Таа по средбата со либанскиот претседател Мишел Сулејман изјави дека Вашинготн секогаш ќе ги поддржува модерните сили во Либан. Нејзината посета на Бејрут доаѓа додека земјата се подготвува за парламентарните избори што треба да се оддржат во јуни, на кои се гледа како на можност за евентално водство на милитантното движење Хезболах.
XS
SM
MD
LG