Достапни линкови

logo-print

Новиот тип на вирус се проширува?


Во Израел едно лице е хоспитализирано поради можност за заболеност од т.н. свински грип, откако се вратил од Мексико. Во меѓувреме во Нов Зеланд во карантин се сместени 25 ученици по неодамнешната посета на Мексико, додека и во Франција здравствените претставници соопштија дека откриле два сомнителни случаи на инфицираност со вирусот меѓу патници кои што престојувале во Мексико.
XS
SM
MD
LG