Достапни линкови

logo-print

Ирачката влада нареди зголемување на безбедноста на шиитските храмови


Ирачката влада нареди зголемување на безбедноста во главните шиитски верски храмови низ земјата, поради самоубиствените бомбашки напади чија цел беа шиитски верници. Имено, над 150 лица, повеќето од нив верници загинаа во нападите изминативе два дена.
XS
SM
MD
LG