Достапни линкови

logo-print

Новинарката Сабери започнала штрајк со глад


Иранско-американската новинарка Роксана Сабери пред пет дена започнала штрајк со глад, информираше нејзиниот татко Реза Сабери. Минатата недела Иранскиот суд ја осуди новинарката Сабери на осум годишна казна затвор поради шпионажа во корист на Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG