Достапни линкови

logo-print

Хилари Клинтон ненајевено во Ирак


Хилари Клинтон денеска пристигна ненајaвeно во Багдад во нејзина прва посета на Ирaк како американски државен секретар. Таа изјави дека со американскиот командант Генерал Реј Одиерно ќе разговара за безбедносната ситуација, а нејзината посета доага два дена по смртоносните напади во Ирак во кои загинаа над 150 лица. На новинарите кои патуваат со неа, Клинтон им изјави дека последните напади покажуваат дека екстремистите стравуваат, бидејки земјата се движи во вистинска насока.
XS
SM
MD
LG