Достапни линкови

logo-print

Четири окрузи во Чеченија повторно руски антитерористички зони


Руските власти соопштија дека четири од петнаесетте окрузи во Чеченија ги прогласи за зони на антитерористички операции. Ваквата одлука, како што јавуваат руските медиуми, била донесена поради активностите на илегалните оружени групи. Русија пред една недела објави дека ја прекинува антитерористичката операција во Чеченија која траеше во изминативе десет години.
XS
SM
MD
LG