Достапни линкови

logo-print

НАТО ја отфрла одговорноста за смртта на цивили во екс Југославија


НАТО денеска го отфрли барањето од Амнести Интернешнл да ја прифати одговорноста за цивилните жртви предизвикани од бомбардирањето врз државната телевизија во Белград пред 10 години. Портпаролот на НАТО, Кармен Ромеро изјави дека меѓународниот суд за воени злосторства во поранешна Југославија веќе заклучил дека Алијансата нема за што да одговара.
XS
SM
MD
LG