Достапни линкови

logo-print

Обама го честиташе изборот за претседател на Ѓорѓе Иванов


Американскиот претседател Барак Обама испрати писмо во кое го честита изборот на Ѓорге Иванов за претседател на Македонија. Со големо задоволство ја очекувам нашата заедничка соработка за влез на Македонија во НАТО и продолжување на патот кон европската интеграција, наведува Обама во писмото. Вашата нација веќе на дело ја покажа искрената посветеност и придонес кон нашата заедничка безбедност и Соединетите Американски Држави се особено благодарни за поддршката во Ирак и Авганистан, стои во писмото од американскиот претседател Барак Обама.
XS
SM
MD
LG