Достапни линкови

logo-print

Оддложен состанокот за преговорите на Хрватска со ЕУ


Чешкото претседателство со Европската Унија повторно ја оддложи на неодредено време, конференцијата за пристапување на Хрватска во Унијата што требаше да се оддржи утре. Чешкото претседателство изрази надеж дека наскоро ќе биде возможно продолжување на преговорите меѓу Брисел и Загреб, по вчерашниот состанок на еврокомесарот Оли Рен со шефовите на дипломатии на Хрватска и Словенија за решавање на граничниот спор.
XS
SM
MD
LG