Достапни линкови

logo-print

Најмалку 20 лица загинале во самоубиствен бомбашки напад во Багдад


Најмалку 20 лица загинале, а 50-тина се повредени кога бомбаш самоубиец ја активирал експлозивната направа во близина на полициска група во Багдад. До денешниот инцидент, доаѓа откако вчера во самоубиствен бомбашки напад извршен во џамија во Централен Ирак загинаа пет лица.
XS
SM
MD
LG