Достапни линкови

logo-print

Талибанците се инфилтрират северно од Исламабад


Парамилитарни сили на Пакистан се распоредиле околу владини згради и мостови во северо источната област близу Исламабад која талибанците ја ставија под своја контрола. Трупите присигнале вчера ден откако милитантите од долината Сват започнаа да се инфилтрираат во областа.
XS
SM
MD
LG