Достапни линкови

logo-print

Пакистан станува закана за светската безбедност


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека владата на Пакистан абдицирала кога на дел од својата територија во долината Сват на талибанците им дозволи вледеење на исламското право. Клинтон пред американските законодавци изјави дека сега Пакистан преставува сериозна закана за светската безбедност.
XS
SM
MD
LG