Достапни линкови

logo-print

Конститутивна седница на црногорскиот парламент


Денеска во Подгорица ќе биде одржана конститутивната седница на парламентот на Црна Гора. Се очекува за претседател повторно да биде избран лидерот на Социјалдемократската партија Ранко Кривокапиќ. Тоа за него ќе биде трет мандат на таа функција.
XS
SM
MD
LG