Достапни линкови

logo-print

НАТО ја повика Русија да ја набљудува воената вежба во Грузија


НАТО ја повика Русија да испрати набљудувачи кои ќе ја следат воената вежба на Алијансата во Грузија, на што силно се спротивставува Москва. Од Алијансата соопштија дека доколку Русија прифати да ја набљудува воената вежба во Грузија, планирана за следниот месец, ќе се увери дека таа нема за цел загрозување на меѓународната безбедност, според бројот на војници на теренот и според планираните активности.
XS
SM
MD
LG