Достапни линкови

logo-print

Талибанците негираат дека водат преговори со авганистанската влада


Талибанците во Авганистан ги отфрлија тврдењата дека преговарале со авганистанската влада, наведувајќи дека станува збор за пропаганда која има за цел внесување раздор во нивните редови. Вчера авганистански владини претставници изјавија дека владата постигнала напредок во преговорите со талибанците и побараа од меѓународните сојузници да остранат од листата на терористи, некои од екстремистите.
XS
SM
MD
LG