Достапни линкови

logo-print

Косовскиот претседател Сејдиу бара завршување на мисијата на УНМИК


Косовскиот претседател Фатмир Сејдиу побара денеска од Обединетите Нации да ја завршат својата мисија на Косово. Сејдиу ова го побарал во текот на денешниот состанок со шефот на УНМИК Ламерто Заниер. Во текот на изминатите години УНМИК оствари значителни резултати во обновата на земјата, но мислам дека е дојдено времето оваа мисија успешно да биде завршена, изјави Сејдиу.
XS
SM
MD
LG