Достапни линкови

logo-print

Во Белград разговори за финансиска помош на ЕУ за Србија


Мисија на Европската Комисија денеска ќе допатува во дводневна посета на Белград, каде што со претставници на српската влада ќе разговара за пакетот финансиска помош од околу 100 милиони евра. Пакетот наменет за државниот буџет е предвиден во Инструментот за претпристапна помош- ИПА на ЕУ, чија вкупна вредност за оваа година е 182,5 милиони евра.
XS
SM
MD
LG