Достапни линкови

logo-print

Ден на планетата Земја


Во светот денеска се одбележува Денот на планетата Земја. Овој ден за првпат е одбележан во САД во 1970-та година, кога се одржани најголемите еколошки демонстрации во историјата.
XS
SM
MD
LG