Достапни линкови

logo-print

50 илјади цивили ја напуштиле воената зона во Шри Ланка


Воени претставници во Шри Ланка соопштија дека околу 50 илјади цивили ја напуштиле воената зона, на северот од земјата, поради подготовките на армијата за завршна акција против бунтовничките Тамилски Тигри. Армијата соопшти дека бунтовниците дека не им дозволуваат на сите цивили да се евакуираат од воената зона, додека Тамилските Тигри ја обвинуваат војската за гранатирање на цивилното население.
XS
SM
MD
LG