Достапни линкови

logo-print

Турската полиција уапсила 37 лица повразани со Ал Каеда


Турската полиција уапсила 37 лица за поврзаност со терористичката мрежа Ал Каеда, јави агенцијата Анадолија. Акцијата била спроведена во пет провинции во Централна Турција, при што било запленето и одредено количество оружје и компјутери. Во 2003 година екстремисти од Ал Каеда извршија серија бомбашки напади во Истанбул, во кои загинаа 60 лица.
XS
SM
MD
LG