Достапни линкови

logo-print

Во Шри Ланка офанзива на војската против Тамилските ТигриВојската на Шри Ланка соопшти дека околу 39 илјади цивили ја напуштиле воената зона на север од земјата, бидејки армијата се подготвува за завршна акција против бунтовничките Тамилски Тигри. Војската тврди дека Тамислките Тигри не им дозволуваат на сите цивили да се евакуираат, додека пак бунтовниците велат дека армиските сили ги гранатираат и цивилите.
XS
SM
MD
LG