Достапни линкови

logo-print

Завршна средба на претседателот Црвенковски со дипломатскиот кор


Претседателот на РМ Бранко Црвенковски денеска ќе се сретне со резидентните претставници на дипломатскиот кор. По повод неговото заминување од функцијата, Црвенковски ќе го одржи завршното обраќање на тема „Иднината на Република Македонија низ призмата на пријателите“. На средбата ќе се обратат и амбасадорите на петте постојани земји членки на Советот за безбедност на ОН.
XS
SM
MD
LG