Достапни линкови

logo-print

Ахмадинеџад го разочарал Бан Ки Мун


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки - Мун изјави дека е разочаран од Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад. Првиот човек на ОН истакна дека иранскиот претседател ја искористил конференцијата на Обединетите нации посветена на борбата против расизмот за директно да го напаѓа Израел.
XS
SM
MD
LG