Достапни линкови

logo-print

ЦИА ја има поддршката на Обама


Американскиот претседател Барак Обама потврди дека ќе ја поддржи агенцијата ЦИА. Одлуката на Обама следи по неговата посета во централата на агенцијата близу Вашингтон, неколку дена откако американскиот претседател ги обелодени меморандумите во кои се опишуваат острите техники кои агенцијата ги користи за испрашување на осомничените за тероризам.
XS
SM
MD
LG