Достапни линкови

logo-print

Пад на цената на нафтата на светските берзи


Цената на нафтата на светските пазари падна за девет насто. Енергенсот сега се продава по цена пониска од 46 американски долари за барел. Падот на цената на нафтата влијаеше и на тргувањето на европските и на американските берзи.
XS
SM
MD
LG