Достапни линкови

logo-print

Русија ќе го зголеми бројот на воени авиони во базата во Кирстистан


Генералниот секретар на Договорот за колективна безбедност изјави дека Москва ќе го зголеми бројот на воени авиони во нејзината воздушна база во Киргистан. Николај Бордузха ова го изјави за време на посетата на Киргистан. Тој не соопшти колкав број авиони Москва планира да стационира во базата Кант во околината на Бишек, која инаку се наоѓа блиску до американската база Манас.
XS
SM
MD
LG