Достапни линкови

logo-print

Во Неапол уапсени 40 членови на италијанската мафија


Полицијата во Неапол уапсила 40 членови на италијанската мафија, поради трговија со дрога. Уапсените се осомничени дека му припаѓале на мафијашкиот клан познат како ,,Комора“. Тие вршеле трговија со дрога преку Турција, Шпанија, Албанија и Тунис. Во текот на истрагата како што соопшти полицијата, било запленето и поголемо количество дрога.
XS
SM
MD
LG