Достапни линкови

logo-print

Македонска делегација во посета на војниците во Авганистан


Од денеска во официјална посета на припадниците на АРМ кои се распоредени во мисијата на НАТО во Кабул, Авганистан претстојува делегација од Република Македонија во која се министрите за одбрана и внатрешни работи Зоран Коњановски и Гордана Јанкуловска, како и Началникот на ГШ генерал-потполковник Мирослав Стојановски и група пратеници во Собранието на Македонија. Делегацијата покрај средбите со припадниците на АРМ во Кабул ке се состанат и со министерот за одбрана на Авганистан, Абдул Рахим Вардак и со командантот на ИСАФ, генерал Давид Мек Киернан.
XS
SM
MD
LG